Zásnubní prsteny a jejich prodej

Zásnubní prsteny a jejich propagace a prodej

Propagace a prodej šperků a klenotů má svá specifika. Jako obvykle, musíme vycházet ze specifik odvětví a znalosti produktu. Co víte o špercích? Jako vždy, než začnete něco propagovat či prodávat, je nutné se v zorientovat v odvětví a něco si načíst. Pochopitelně obecné principy marketingu jsou aplikovatelné asi všude, ale nikdy není na škodu poznat své produkty a daný průmysl co nejlépe.

Víte napříkla, jak se vybírají zásnubní prsteny? Možná jste slyšeli takzvané tříměsíční platové pravidlo, které říká, že jako muž byste vaší snoubence měl navléct prsten v hodnotě tříměsíčního platu. Ale je to opravdu nezbytné? “Toto pravidlo již velmi dávno neplatí, neohlížejte se na podobná rčení” říká Jaromír Grabstein, majitel PragaFlowers klenoty a prsteny.

“Netrapte se starými pravidly. Raději váš rozpočet na zásnubní prsten založte na tom, co jste skutečně ochotni dát. Jen vězte, že jakmile vejdete do klenotnictví, které prodává skutečné nádherné prstýnky, možná budete potřebovat váš rozpočet upravit tak, abyste získali to, co opravdu chcete.  Protože budete chtít něco víc, s tím počítejte.”Takže do vašeho rozpočtu nezapomeňte zahrnout takzvané místo pro nečekaný výdaj! Pokud jde o nákup samotného prstenu, ceny se budou lišit kvůli řadě faktorů: Velikost a kvalita drahého kamene, detailní zpracování a typ kovu. A to ani nezmiňujeme a nebavíme se o přirážkách, které mohou přijít s faktory, jako je oblíbená značka, protože Swarovski je prostě dražší, než noname.

Ale jak sehnat co nejvíce za co nejméně? Existují způsoby, jak se dá diamant pořídit za méně, než je v kraji a místě obvyklé. “Zvažte například bílý safír. Je totiž dost odolný na to, aby bez sebemenších problémů odolal každodennímu nošení a má podobnou barvu jako diamant, většina lidí ten rozdíl nepozná” říká Grabstein. “Další tradiční drahokamy jsou rubíny a smaragdy. I zde se cena odvíjí od toho, jak drahou věc si hodláte dopřát. V závislosti na kvalitě mohou být tyto drahé kameny o něco menší než diamant, ačkoli ty skutečně nádherné a vzácné a vysoce kvalitní kameny mohou dokonce někdy stát i víc, než tradiční pravý diamant. “Hledáte-li alternativu,  zkuste akvamarín nebo morganit, jsou dnes moderní a podstatně méně rozšířené.”