Prodej zásnubních prstenů v roce 2018

Jaké jsou prognózy prodeje zásnubních prstenů na rok 2018?

Nadpis je trochu ošidný, žádná taková čísla pochopitelně nemáme. A co se týče počtů svatebních obřadů, no…. řekněme raději, že jistě víme, že stoupá počet rozvodů. Pokud vás ale prodeje tohoto typu zajímají, podívejte se zde na stránky největšího online prodejce prstenů. V každém případě je pravdou, že na internetu se dají koupit zásnubní prsteny levně. Ale co. Podívejme se raději nejprve na samotný předmět koupě.

Z čeho je obvykle takový prstýnek vyrobený? Máte k dispozici různé druhy kovů, ze kterých si můžete vybrat. Mezi nejběžnější patří žluté zlato, růžové zlato, bílé zlato, platina, stříbro a chirurgická ocel. Pochopitelně se vyrábějí o slitiny kovů, narazíte na titan atd.

Každý kov má svou výhodu a nevýhody. Například platina je extrémně odolný kov a vydrží velmi dlouho. Ovšem je mnohem rychleji opotřebený než zlato, je těžší mu vrátit původní lesk, který kdysi měl a obecně je s ní o něco více starostí.  Zlato, na druhé straně, je lesklejší než platina, a protože je to měkký kov, je snadnější mu odborně  rátit původní nádherný lesk, jaký prstýnek měl, když jste jej snoubence navlékal. Výhoda zlata nad platinou je také zároveň  jeho slabinou, nemesis dalo by se říct. Vzhledem k tomu, že je to měkký kov, zlato se rychle opotřebí. Za přibližně jedno až dvě desetiletí může být zásnubní prsten zralý na generálku, kdy si jej klenotník vezme do parády a rozleští jej, čímž mu snad navráti původní lesk. A slávu.

Z ekonomického a marketingového hlediska je jedničkou zlato, to je prostě dlouhodobý fakt. Klasika. Je to prostě symbol a to se marketingově skvěle využije. A pokud ne žluté zlato, máme tu ještě bílé.

Ale běda. Ne všichni jsou tak praktičtí, jako vy. A tak zatímco vy byste mohl mít vybráno hned podle toho, který kov více vydrží,  vaše budoucí manželka se pravděpodobně více zajímá o to, jak to vypadá a jestli všechny její kamarádky zblednou závistí, až ten diamant uvidí. No a také je zde móda, nezapomínejme na ni. Co právě letí? Právě teď jsou stříbrné zásnubní prsteny nejoblíbenější ze všech a to patrně i díky výhodné ceně. Pokud je vaše paní žena, která zůstává na špičce módních trendů, jděte objednat prstýnek z platiny, nebo bílého zlata, tím v žádném případě nemůžete nic zkazit..